4.0
Glass Grid ASFALT DONATISI | ASFALT GEOGRİD

ADFORS GlasGrid® Asfalt Donatıları

 

ADFORS GlasGrid® otoyol, uçak pisti, köprü vb. üst yapı asfalt kaplamalarında oluşan yansıma çatlakların engellenmesi için geliştirilen ve asfalt beton donatısı olarak çalışan cam elyaf ipliklerinden üretilen, Karayolları Genel Müdürlüğü Teknik Şartnamesine Tam Uygun geogrid malzemedir.

Üst yüzeyi sıcak asfalt koşullarına dayanıklı elastomerik polimer ile kaplı, yüksek çekme mukavemetine sahip cam elyaf ipliklerin, imalat yönü ve imalat yönüne dik olmak üzere, düğüm noktaları dikilerek dikdörtgen şeklinde örülmesi ile üretilmektedir.

Kullanım amaçlarına göre alt yüzetine basınca duyarlı kendinden yapışkanlı tabaka veya kendiliğinden yapışkan modifiye bitüm tabaka lamine edilmektedir.

Kendiliğinden yapışkanlı modifiye bitüm tabaka lamine edilmiş olan ADFORS GlasGrid®PG ürünleri asfalt ve menhol etrafı tamiratı ve sıcak asfalt altı su yalıtım uygulamalarında başarı ile uygulanmaktadır.


Adfors Glass Grid® 

  • Saint Gobain tarafından Adfors Glass Grid® markası altında 30 seneden beri dünyanın prestijli projeleri için üretilmektedir.
  • Ekonomiktir, asfalt kaplamanın ömrünü %300 arttırır.
  • Yansıma çatlaklarını engeller.
  • Asfalt uygulaması sırasında zarar görmez. Elastomerik polimer üst kaplaması asfalt döküm sıcaklığına dayanıklıdır.
  • Adfors Glass Grid® ürünleri kırılma anındaki uzama değerleri karayolları şartnamesine uygun olarak % 5 den azdır. ( %  2,5 ± 0,5  EN ISO 10319 ) 
  • Dünya çapında ve 7 dilde bölgesel temsilcilikler ile servis vermektedir.
  • Hızlı ve kolay uygulama. ( 6.000 m2/ saat )
asfalt donatısı


Adfors Glass Grid® asfalt donati geogrid leri, %100 cam ipliklerinden üretilen, üzeri elastomerik polimerler ile kaplanarak uygulandığı yüzeye her noktada yapışması sağlanmaktadır. 

200 kN/m’ ye kadar gerilme mukavemetine sahip olan Adfors Glass Grid® asfalt donati geogrid leri yüksek çekme ve elastisite modülü ile çelikten daha hafif ve daha mukavemetlidir.

Asfalt tabakalarında meydana gelen çatlakların yeni asfalt tabakasına yansımasını engellemek amacı ile, mevcut asfalt yüzeyin hızlı olarak tamir edilmesi ve sıcak asfalt altı su izolasyon amacı ile kullanılmaktadır.

Adfors Glass Grid® üzerine uygulandığı asfalt tabakasını kafes etkisi ile sıkıştırarak alttaki çatlağın yukarıya yansımasını engeller. 

Diğer polyester veya polipropilen ürünlere göre performans avantajları; Asfalt’a göre 20 kat daha yüksek elastisite modülü sayesinde yüksek basınç altında düşük deformasyon gösterir. Cam İpliği asfaltın içindeki agregalara benzer ısı - uzama katsayısına sahiptir.

Düşük sünme özelliği sayesinde, uzun dönemde yük altında deformasyona uğramaz. Asfalt dökme sıcaklığını çok üzerinde erime noktasına sahiptir. 
Adfors Glass Grid® Kullanım Alanları :

Otoyol , uçak pistleri , köprü yolları, otopark alanları , tramway hattı alanları asfalt tamirat ve güçlendirme uygulamaları.

  • Asfalt güçlendirme uygulamaları
  • Asfalt hızlı tamir uygulamaları
  • Sıcak asfalt altı su izolasyon uygulamaları
asfalt geogrid


Adfors Glass Grid® Çeşitleri :

Glass Grid GG  

asfalt donatısı

ADFORS GlasGrid GG Asfalt Güçlendirme Sistemi Saint-Gobain ADFORS fabrikalarında ISO 9001:2015 sertifikası altında üretilmekte olup EN 15381 normlarını karşılamaktadır. ADFORS Glass Grid® GG, yüzeyi 230 °C sıcaklığa dayanıklı elastomerik polimer ile kaplı, yüksek çekme mukavemetine sahip olup cam elyaf ipliklerin, imalat yönü ve imalat yönüne dik olmak üzere, düğüm noktaları dikilerek dikdörtgen şeklinde örülmesi ve alt yüzeyine basınca duyarlı kendinden yapışkanlı tabaka lamine edilmesi ile üretilmektedir. 


asfalt tamiratı

İstanbul Atatürk Havalimanı uçak pisti rehabilitasyon uygulaması

Adfors®Glass Grid GG 100 

300.000 m2  — Mayıs 2010


asfalt güçlendirme

Glass Grid RG

ADFORS GlasGrid RG Asfalt Güçlendirme Sistemi, yüzeyi 230 °C sıcaklığa dayanıklı elastomerik polimer ile kaplı, yüksek çekme mukavemetine sahip olup cam elyaf ipliklerin, imalat yönü ve imalat yönüne dik olmak üzere, düğüm noktaları dikilerek dikdörtgen şeklinde örülmesi ile üretilmektedir. 


asfalt kaplama

Glass Grid CG / CGL

Örgüsüz geotekstil keçe lamine asfalt donatısı


asfalt geogrid

Glass Grid CGL

Örgüsüz geotekstil keçe lamine asfalt donatısı


asfalt altı su izolasyonu

Glass Grid PG

Alt yüzeyi polimer modifiye bitüm lamine edilmiş geotekstil keçe lamine asfalt tamir ve sıcak asfalt altı su izolasyon geokompozit donatısıdır. Uygulama için özel yüzey hazırlığına gerek olmayıp, alt kaplaması sayesinde yüzeye her noktada yapışır. 


glass grid pg

Glass Grid PG

Menhol etrafı asfalt takviye ve tamir donatısı olup, menhol etrafları için hızlı ve efektif tamir olanağı sağlar.


asfalt güçlendirme

Glass Grid GP

Örgüsüz geotekstil keçe lamine sıcak asfalt altı su izolasyon asfalt donatısı. Sıcak bitüm astar tabakası üzerine serilerek uygulanır.


asfalt grid gp

Glass Grid GP

Elastomerik polimer kendinden yapışkanlı film tabaka lamine, su izolasyon tabakalarını koruma amaçlı geliştirilen asfalt donatısı.


                                                               asfalt kaplamaasfalt tamiratıasfalt tamiratı

WEB SİTESİ İÇERİĞİ İZİNSİZ KULLANILAMAZ © TARMAN YAPI SİSTEMLERİ VE DIŞ TİCARET LTD ŞTİ.  İletişim E - posta