4.0
Erozyon Kontrolü, Şev Stabilizasyon Hücresi

EROZYON KONTROLU


erozyon-kontrolü

EROZYON KONTROLÜ - ŞEV STABİLİZASYON HÜCRESİ 

Hücresel Dolgu Sistemi şev stabilitesi ve erozyon kontrolü uygulamalarında başarılı olarak kullanılmaktadır. 

Bu başarının sağlanması için bazı kriterlerin kontrol altında tutulması gerekmektedir.

Şev uzunluğu , yüksekliği ve açısı ile şev dolgusunun göçme açısı, bilgisayar programları ile analiz edilmesini takiben hücresel dolgu sistemi yüksekliği , hücre kaynak aralığı ve ankraj sabitleme sistemi belirlenmektedir.

Bu sayede hava koşulları ve egim şartları altında stabil bir alan oluşturulabilmekte, bu alanların içi toprak veya çakıl malzemesi ile doldurulabilmektedir.


Şev stabilizasyon hücresi - ağları, ankraj sabitleme sistemleri yardımı ile eğimli alanlarda uzun süreli stabil ve dengeli bir yüzey elde etmemize yardımcı olur. Bu sayede , hücre içine toprak,agrega veya beton ile doldurulmasına olanak vermektedir. 

Hücresel dolgu sistemleri eğimli yüzeylerde düşey hareketleri, yağmurlu havalarda su hareketlerinin sebep olduğu erozyon etkisini azaltarak stabil bir eğim yüzeyi oluşturulmasını sağlamaktadır. 

Hücre içi delikli yapısı , hücreler arasında su geçişlerine olanak sağlamaktadır. Bu durum hücre içinde bitki gelişimine ve bitki köklerinin hareket edebilmesine olanak sağlamaktadır. 

Eğimli yüzeylerde hücresel dolgu sisteminin genel kullanım alanları : Otoyol ve demiryolu şev alanları, boru hatları , eğimli peyjaz alanları, su kanalları eğimli yüzeyleri , sahil alanları eğimli yüzeyleri.


YEŞİL ALAN / PEYZAJ EĞİMLİ YÜZEYLER

Tarmaxx geocell hücresel dolgu sistemleri, yüzey eğiminden dolayı olaşabilicek erozyon ve toprak hareketlerini engeller ve kontrol eder. Hücre içi dolgu malzemeleri ile yeşil alanlar oluşturulabilinir.


ÇAKIL DOLGU EĞİMLİ YÜZEYLER

erozyon kontrolü detay

Tarmaxx geocell hücresel dolgu sistemleri , yüzey eğimi sebebiyle oluşabilecek çakıl dolgu hareketlerini engelleyerek stabil bir eğimli yüzey oluşturulmasına yardımcı olur.                


EĞİMLİ YÜZEYLERDE GENİŞ HÜCRE ALANI İLE KULLANILAN TARMAXX HÜCRESEL DOLGU SİSTEMİ

Tarmaxx geocell hücresel dolgu sistemleri eğimli yüzeylerde kulllanılan geniş hücre yapısı ile bitki köklerinin rahat gelişmesine olanak sağlamaktadır.   


TARMAXX GEOCELL HÜCRESEL DOLGU SİSTEMLERİ AVANTAJLARI

  •  Hücre içi beton dolgusu ile, monolitik ve derzsiz yüzey oluşturulmasına imkan verir.
  •  Kum, Çakıl veya diğer dolgu malzemeleri ile doldurulan yüzeyin stabilitesini sağlar. 
  •  Eğim stabilitesini ve güçlendirilmesini hızlı bir şekilde sağlanmasına olanak verir.
  •  İmalat sırasında ağır inşaat ekipmanları kullanımını azaltır.


şev satbilizasyon hücresi
WEB SİTESİ İÇERİĞİ İZİNSİZ KULLANILAMAZ © TARMAN YAPI SİSTEMLERİ VE DIŞ TİCARET LTD ŞTİ.  İletişim E - posta